Mapy kodowe państw

Tu znajdziesz mapy kodowe państw w Europie. To podstawa pracy każdego spedytora i pracownika firmy transportowej.

 

Zakazy jazdy UE

Bądź na bieżąco z zakazami jazdy dla samochodów ciężarowych na terenie Europy.

 

 Skontaktuj się z nami

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Przewóz bezpiecznych odpadów - Niemcy - tzw A schild

W dniu 01.06.2012 r. weszła w Niemczech w życie ustawa cyrkulacji gospodarczej (KrWG). Realizacja przewozu drogowego odpadów bezpiecznych przeznaczonych do recyklingu (np. makulatury, odpadów metalowych, folii) wymaga od przewoźnika zgłoszenia tej działalności właściwemu urzędowi przed rozpoczęciem świadczenia usług na terenie Niemiec. Zgłoszenie przewozowe dotyczy wykonywania transportu wewnątrz Niemiec (kabotaż) i transgranicznego przewozu odpadów, czyli przewóz gdzie Niemcy są krajem początkowym, docelowym bądź tranzytowym.


Wprowadzona w Niemczech regulacja dąży do zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i profesjonalizmu w zakresie przewozu odpadów. Przewoźnik powinien dysponować wystarczajacą wiedzą, która umożliwi wykonywanie przewozu odpadów zgodnie z obowiązującymi normami krajowymi i międzynarodowymi. Przede wszystkim urząd potwierdzający zgłoszenie od przewoźnika faktu wykonywania przewozu odpadów, tj. Staatliches Amt für Landwirtschaft und Umwelt może zażądać - choć w praktyce się to nie zdarza - okazania dokumentów potwierdzających posiadanie wiedzy i doświadczenia. Urząd niemiecki może przykładowo zażądać okazania kopii odpowiedniego dokumentu (zezwolenia) na przewóz odpadów wydanego w Polsce.

Zgodnie z przepisami § 55 KrWG pojazdy realizujące przewóz odpadów bezpiecznych powinny być oznakowane przed dwoma odblaskowymi tablicami ostrzegawczymi barwy białej z literą A (wysokość litery – 20cm, grubość 2 cm; rozmiar

tablicy: minimum 40cm szerokości, 30cm wysokości, przymocowane na przedniej i tylnej części pojazdu na wysokości do 1,50m od powierzchni ziemi). Realizowanie przewozu niezgodnie z powyższymi zasadami podlega karze pieniężnej. Przepisy ustawy KrWG wprowadzają możliwość nałożenia na przewoźnika grzywny w wysokości do 10.000€ za wykonywanie przewozu bez zgłoszenia bądź niewłaściwe oznakowanie środka transportu. W przypadku transportu międzynarodowego grzywna ta może zostać podwyższona do kwoty 20.000 €. Organem właściwym do prowadzenia kontroli i postępowań w zakresie ustawy KrWG jest Bundesamt fur Gueterverkehr.


Odwiedź nas na facebooku

Strony internetowe dla firm transportowych

Jesteście z branży i nie macie strony www reprezentującej waszej firmy. Czas to nadrobić. Wykonujemy strony internetowe dla transportu i spedycji już od lat. Od podstawowych tzw wizytówek firm, po zaawansowane witryny z wielofunkcyjnością. Skontaktujcie się z nami i przedstawcie nam swoje potrzeby a my przygotujemy dla was projekt.

725 66 66 03