Mapy kodowe państw

Tu znajdziesz mapy kodowe państw w Europie. To podstawa pracy każdego spedytora i pracownika firmy transportowej.

 

Zakazy jazdy UE

Bądź na bieżąco z zakazami jazdy dla samochodów ciężarowych na terenie Europy.

 

 Skontaktuj się z nami

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Wiza dla obywateli państw trzecich w celu przejściowego świadczenia usług w Niemczech (Wiza „Vander Elst”)

 

 

1. Swoboda świadczenia usług

 

W myśl europejskich przepisów dotyczących swobody świadczenia usług przedsiębiorstwa z siedzibą w jednym z państw Unii Europejskiej (np. w Polsce) mogą delegować obywateli państw trzecich w celu ograniczonego w czasie wykonywania usług w innym państwie UE (np. do Niemiec) bez wymogu posiadania zezwolenia na pracę czy innego pozwolenia dot. prawnych aspektów zatrudnienia (tzw. czynna swoboda świadczenia usług). Z reguły nie dotyczy to delegowania pracowników w ramach jednej firmy, tzn. przejściowego delegowania pracownika do filii danego przedsiębiorstwa w Niemczech.

 

Przed wjazdem do Niemiec należy także w tych przypadkach przeprowadzić procedurę wizową, jeśli delegowany obywatel państwa trzeciego ze względu na jego obywatelstwo podle-ga ogólnie obowiązkowi wizowemu w Niemczech (patrz informacja: „Obowiązek wizowy”). Udzielana jest wiza „Vander Elst”, która uprawnia do wykonywania odpowiedniej pracy w Niemczech na czas świadczenia usługi.

 

Generalnie warunkiem swobody świadczenia usług jest to, że pracownik ma podpisaną umowę o pracę z przedsiębiorstwem, które go deleguje. Uregulowanie Vander Elst nie dotyczy z zasady umów, które zostały zawarte między pracownikiem a delegującym go przedsiębiorstwem wyłącznie w celu wysłania tego pracownika do innego państwa UE, i ani przed, ani po delegowaniu nie świadczy on pracy w pierwszym państwie UE, skąd jest delegowany. Kolejnym warunkiem jest to, że świadczenie usług na podstawie umowy między przedsiębior-stwem delegującym a przedsiębiorstwem trzecim w państwie UE odbywa się na wyłączną odpowiedzialność przedsiębiorstwa delegującego i zasadniczo bez poleceń przedsiębiorstwa, do którego jest oddelegowany.

 

2. Opłaty i procedura

 

Wniosek wizowy może zostać przyjęty tylko wraz z pełnym kompletem dokumentów. Każdy z dokumentów należy przedłożyć w oryginale wraz z dwiema kopiami.

 

Proszę pamiętać, że w celu złożenia wniosku trzeba osobiście stawić się w Ambasadzie. Ambasada nie przyjmuje wniosków przesłanych pocztą.

 

Konsulaty Generalne Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, we Wrocławiu i w Gdańsku nie wydają wiz ani nie udzielają informacji w sprawach wizowych. Dział Wizowy Ambasady Niemiec w Warszawie przyjmuje wnioski z terytorium całej Polski.

 

źródło: http://www.polen.diplo.de/


Odwiedź nas na facebooku

Strony internetowe dla firm transportowych

Jesteście z branży i nie macie strony www reprezentującej waszej firmy. Czas to nadrobić. Wykonujemy strony internetowe dla transportu i spedycji już od lat. Od podstawowych tzw wizytówek firm, po zaawansowane witryny z wielofunkcyjnością. Skontaktujcie się z nami i przedstawcie nam swoje potrzeby a my przygotujemy dla was projekt.

725 66 66 03