Mapy kodowe państw

Tu znajdziesz mapy kodowe państw w Europie. To podstawa pracy każdego spedytora i pracownika firmy transportowej.

 

Zakazy jazdy UE

Bądź na bieżąco z zakazami jazdy dla samochodów ciężarowych na terenie Europy.

 

 Skontaktuj się z nami

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nowe obowiązki współpracy od 1 stycznia 2019!
Konieczność ustawienia kategorii wagowej na urządzeniu pokładowym!


Szanowni Państwo,

ustawodawca przewiduje wprowadzenie od 1 stycznia 2019 nowych taryf opłat drogowych od samochodów ciężarowych. Procedura ustawodawcza nie została jeszcze zakończona, wiec możliwe są jeszcze zmiany. Projekt ustawy nakłada jednak na kierowców nowe obowiązki współpracy!

Już od czerwca 2018 na urządzeniach pokładowych pojawiają się kategorie wagowe. Do tej pory ich podawanie było dobrowolne.
Od 1 stycznia 2019 zadeklarowanie kategorii wagowej na urządzeniu pokładowym jest obowiązkowe i bezwzględnie wymagane. Ponadto w przypadku pojazdów i zestawów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 18 t dodatkowo należy podać liczbę osi. Podanie liczby osi jest możliwe także dobrowolnie przy mniejszej dopuszczalnej masie całkowitej. Brak ustawienia kategorii wagowej spowoduje nałożenie kary oraz ściągnięcie naliczonej kwoty opłaty drogowej.

Proszę odpowiednio wcześniej poinformować o nowym obowiązku swoich pracowników!

Stawka opłaty za kilometr składa się z trzech stawek częściowych za:

- koszty infrastruktury odpowiednio do kategorii wagowej pojazdu lub zestawu pojazdów podlegających obowiązkowi uiszczania opłaty drogowej. Od   dopuszczalnej masy całkowitej powyżej 18 t koszty te zostają dodatkowo zróżnicowane w przypadku pojazdów o maks. 3 osiach lub 4 i więcej osiach,
- koszty związane z zanieczyszczeniem powietrza zależne od klasy emisji spalin,
- koszty obciążenia hałasem w wysokości 0,002 euro.

Rozróżnia się następujace kategorie wagowe:

> = 7,5 t - 11,99 t
> = 12 t - 18 t
> 18 t w przypadku maks 3 osi
> 18 t w przypadku 4 i więcej osi
 
Ważna informacja: Do ustalenia dopuszczalnej masy całkowitej zestawu pojazdów sumuje się, inaczej niż mówi ustawa o dopuszczeniu osób i pojazdów do ruchu drogowego, dopuszczalne masy całkowite poszczególnych pojazdów. Nie uwzględnia się przy tym obciażenia podpór i nacisku naczepy.

Wiecej informacji na ten temat mozna znalezc na stronie www.toll-collect.de.

W razie pytan nalezy skontaktowac sie z naszym serwisem klienta pod numerem telefonu 0800 2222 628 (w Niemczech)  lub 008000 2222 628 (spoza Niemiec).


Odwiedź nas na facebooku

Strony internetowe dla firm transportowych

Jesteście z branży i nie macie strony www reprezentującej waszej firmy. Czas to nadrobić. Wykonujemy strony internetowe dla transportu i spedycji już od lat. Od podstawowych tzw wizytówek firm, po zaawansowane witryny z wielofunkcyjnością. Skontaktujcie się z nami i przedstawcie nam swoje potrzeby a my przygotujemy dla was projekt.

725 66 66 03