Mapy kodowe państw

Tu znajdziesz mapy kodowe państw w Europie. To podstawa pracy każdego spedytora i pracownika firmy transportowej.

 

Zakazy jazdy UE

Bądź na bieżąco z zakazami jazdy dla samochodów ciężarowych na terenie Europy.

 

 Skontaktuj się w sprawie reklamy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nowe opłaty drogowe – 2014 - uzupelnienie

WIELKA BRYTANIA

Od dnia 1 kwietnia 2014 r. na terenie całej Wielkiej Brytanii obowiązywał wchodzi nowy podatek drogowy HGV LEVY. Opłata dotyczy pojazdów ciężarowych o masie od 12 ton wzwyż, a użytkownicy są zobowiązani uiścić opłatę przed wjazdem na terytorium kraju.

 

Wysokość opłaty zależy od kilku kryteriów takich jak rodzaju pojazdu, ilości osi, wagi oraz zakresu czasu na jaki zostanie wykupiona i waha się w granicach od 1.70£ do 10.00£ za dzień, bądź od 85.00£ do 1,000.00£ za rok. Niezależnie od wybranego okresu ważności, opłata zaczyna się o północy (00:00:00), zaś kończy na sekundę przed północą (23:59:59). Opłaty nie są objęte podatkiem VAT.

 

Zakupu winiet będzie można dokonać w kilku punktach sprzedaży (pełna lista obiektów dostępna jest na stronie internetowej operatora), telefonicznie oraz strony WWW.

 

Klienci euroShell (oraz innych kart flotowych) mogą dokonać niezbędnych opłat jedynie poprzez stronę internetową: www.gov.uk/hgv-levy. Dla częstych użytkowników została już udostępniona platforma do rejestracji firmy i pojazdów umożliwiająca zarządzanie kontem, wprowadzanie zmian na bieżąco oraz kontrolę opłat, co znacznie uprości Państwu pracę.

 

Brak uiszczenia opłaty będzie skutkował nałożeniem mandatu w wysokości 300.00£, płatnym na miejscu.

 

Aktualne informacje wraz z tabelą wysokości opłat dostępne są na stronie operatora, między innymi w języku polskim: http://www.northgate-ispublicservices.com/UK-HGV-Road-User-Levy/polskim

 

 

 


Odwiedź nas na facebooku

Strony internetowe dla firm transportowych

Jesteście z branży i nie macie strony www reprezentującej waszej firmy. Czas to nadrobić. Wykonujemy strony internetowe dla transportu i spedycji już od lat. Od podstawowych tzw wizytówek firm, po zaawansowane witryny z wielofunkcyjnością. Skontaktujcie się z nami i przedstawcie nam swoje potrzeby a my przygotujemy dla was projekt.

725 66 66 03