Mapy kodowe państw

Tu znajdziesz mapy kodowe państw w Europie. To podstawa pracy każdego spedytora i pracownika firmy transportowej.

 

Zakazy jazdy UE

Bądź na bieżąco z zakazami jazdy dla samochodów ciężarowych na terenie Europy.

 

 Skontaktuj się z nami

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Austria - obowiązek rejestracji firmy transportującej odpady na terenie Austrii od 01.01.2022

Austria - Transport odpadów - od 01.01.2022 obowiązkowa rejestracja na portalu i archiwizacja do 7 lat dokumentacji.

Z informacji, jakie otrzymaliśmy pod koniec ubiegłego roku od Austriackiego Ministerstwa Ochrochny Środowiska w Wiedniu wynika, że ponad 2.500 firm transportowych z całej Europy otrzymało wezwanie do obowiązkowego zameldowania się na portalu zgłoszeniowym, które transportują odpady do, z lub przez Austrię.

W obecnej chwili na austriackim portalu rejestracyjnym jest zameldowanych ponad 4.350 firm transportowych z całej Europy z upoważnieniem do przewozu odpadów z czego tylko około 400 polskich firm. Do końca ubiegłego roku nie było obowiązku rejestracji firm transportowych, które transportowały odpady. Od 1.1.2022 jest obowiązek rejestracji i zgłaszania poszczególnach transportów w przypadku przewozu odpadów niebezpiecznych.

Rejestracje odpadów były obowiązkowe dla firm handlujących i zakładów zajmujących sie recyklingiem. Z tego też powodu w bazie danych Austriackiego Ministerstwa znalazła się duża ilość firm transportowych zameldowanych przez poddawanych ścisłej kontroli handlarzy i zakłady recyklingowe, (które zobowiązane są do przekazywania wszystkich danych dla Ministerstwa i innych organów kontroli). Z wypowiedzi Ministerstwa Ochrony Środowiska zapowiadają się zwiększone kontrole w związku z dużym przyrostem handlu odpadami w ostatnich kilku latach. Nie tylko handlarze i zakłady recyklingowe są kontrolowane, ale też firmy transpotrujące odpady będą od tego roku ściśle kontrolowane – Policja, Celnicy i inne organy kontroli mają dostęp do bazy danych. Jeżeli firma trasportowa nie jest zarejestrowana w bazie danych wówczas Policjant może ukarać mandatem. W obecnej chwili nie mieliśmy jeszcze przypadku nałożenia kary za brak rejestracji i nie znamy praktyk wysokości kar. Z prawa wynika, że kary mogą być do 600,-€ dla kierowcy i do 3.400,-€ dla firmy.


Zapraszamy do korzystania z naszych usług : https://www.biznesilogistyka.pl/uslugi-pomoc/austriaodpady-pomoc.html


Odwiedź nas na facebooku

Strony internetowe dla firm transportowych

Jesteście z branży i nie macie strony www reprezentującej waszej firmy. Czas to nadrobić. Wykonujemy strony internetowe dla transportu i spedycji już od lat. Od podstawowych tzw wizytówek firm, po zaawansowane witryny z wielofunkcyjnością. Skontaktujcie się z nami i przedstawcie nam swoje potrzeby a my przygotujemy dla was projekt.

725 66 66 03