Mapy kodowe państw

Tu znajdziesz mapy kodowe państw w Europie. To podstawa pracy każdego spedytora i pracownika firmy transportowej.

 

Zakazy jazdy UE

Bądź na bieżąco z zakazami jazdy dla samochodów ciężarowych na terenie Europy.

 

 Skontaktuj się z nami

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

eBooking Truck w Polsce - eodprawa 2015

 

Informujemy, że z dniem 5 października 2015 roku Służba Celna udostępni system eBooking TRUCK, który umożliwi kierowcom samochodów ciężarowych i przedsiębiorcom transportowym internetową rezerwację terminu granicznej obsługi wywozowej z 30-dniowym wyprzedzeniem. Usługa będzie dostępna w oddziałach celnych granicznych w Koroszczynie i Grzechotkach.

Szczegółowy opis :

 

 

 

eBooking TRUCK to nowa jakość w gospodarczym ruchu granicznym oraz odpowiedź na potrzeby modernizującej się branży transportowej. System został stworzony w oparciu o badania środowiska transportowego przeprowadzone przez Instytut Logistyki i Magazynowania. Głównym założeniem eBooking TRUCK jest stworzenie możliwości zaplanowania czasu rozpoczęcia odprawy na wybranym przejściu granicznym.

 

Skorzystanie z e-Booking TRUCK będzie wymagało jednorazowej rejestracji poprzez stronę
www.e-booking.gov.pl po której możliwe będą rezerwacje terminów odpraw, dokonywane z maksymalnie 30-dniowym wyprzedzeniem (przewidziany jest również uproszczony sposób rezerwacji bez konieczności logowania).

 

Cały proces można opisać w 5 krokach:

 

  1. Rejestracja poprzez stronę www.e-booking.gov.pl (lub skorzystanie z rezerwacji jednorazowej),

  2. Rezerwacja dogodnego terminu odprawy – samemu lub przy wsparciu np. spedytora lub agenta celnego,

  3. Otrzymanie potwierdzenia rezerwacji terminu na podany adres e-mail,

  4. Przyjazd do strefy oczekiwania na przejściu granicznym, np. na 2 godziny przed odprawą,

  5. Wywołanie ze strefy oczekiwania i odprawienie się o zarezerwowanej wcześniej godzinie.

 

eBooking TRUCK to innowacyjne rozwiązanie, niosące wiele korzyści i wygód dla przedsiębiorców branży transportowej wszystkich krajów korzystających z polskiej granicy wschodniej. Wprowadzenie tego systemu stwarza wysoką przewidywalność procesu odpraw oraz pozwala kierowcom i firmom transportowym oszczędzać czas, a co za tym idzie także pieniądze. Ponadto eBooking TRCUK przyczyni się do zwiększenia przepustowość na wschodnich granicach Unii Europejskiej.

 

Od 5 października 2015 r. usługa eBooking TRUCK będzie dostępna dla korzystających z odpraw na przejściu granicznym w Grzechotkach (granica z Federacją Rosyjską) i Terminalu Samochodowym w Koroszczynie (granica z Białorusią).

 

Szczegółowe informacje na temat systemu eBooking TRUCK oraz procedury rejestracji w systemie dostępne są na stronie internetowej: www.e-booking.gov.pl.

 


źródło: www.mf.gov.pl


Odwiedź nas na facebooku

Strony internetowe dla firm transportowych

Jesteście z branży i nie macie strony www reprezentującej waszej firmy. Czas to nadrobić. Wykonujemy strony internetowe dla transportu i spedycji już od lat. Od podstawowych tzw wizytówek firm, po zaawansowane witryny z wielofunkcyjnością. Skontaktujcie się z nami i przedstawcie nam swoje potrzeby a my przygotujemy dla was projekt.

725 66 66 03