Mapy kodowe państw

Tu znajdziesz mapy kodowe państw w Europie. To podstawa pracy każdego spedytora i pracownika firmy transportowej.

 

Zakazy jazdy UE

Bądź na bieżąco z zakazami jazdy dla samochodów ciężarowych na terenie Europy.

 

 Skontaktuj się z nami

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nowy system poboru opłat w Słowenii dla pojazdów powyżej 3,5 tony

Od 1 kwietnia 2018 r. w Republice Słowenii funkcjonować będzie nowy system poboru opłat dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5t – DarsGo. Od tego dnia nie będzie możliwości uiszczania opłat drogowych w dotychczas przyjęty sposób, tj. poprzez bieżące regulowanie należności w miejscu poboru opłat, na tzw. bramkach. Równocześnie, z użytku wycofane zostaną dotychczas stosowane środki elektroniczne: karty DARS oraz tablice elektroniczne systemu ABC.

Z sieci słoweńskich dróg płatnych będą mogły korzystać jedynie te pojazdy o DMC powyżej 3,5t, które zostaną zarejestrowane w systemie DarsGo oraz wyposażone w urządzenie pokładowe DarsGo, która umożliwi samodzielne naliczenie opłaty drogowej.

Rejestracja w systemie oraz uzyskanie urządzenia pokładowego DarsGo jest już możliwe w punktach obsługi DarsGo w Lublanie, na MOP w miejscowości Lopata, Maribor i Grabonoš oraz na przejściach granicznych Obrežje, Gruškovje i Fernetiči. Z początkiem roku 2018 rejestracja i odbiór urządzenia pokładowego DarsGo będzie możliwy także na stacjach paliw, zlokalizowanych na MOP oraz za pośrednictwem strony internetowej www.darsgo.si. Zaleca się, by użytkownicy systemu DarsGo odpowiednio wcześnie zadbali o dopełnienie wszelkich formalności związanych z nowym systemem poboru opłat, w ten sposób unikając ewentualnych kolejek w pierwszych dniach działania systemu. Do 31 marca 2018 r. włącznie obowiązywać będzie dotychczas przyjęty sposób uiszczania opłat drogowych. Urządzenie pokładowe DarsGo można umieścić w pojeździe przed 1 kwietnia 2018 r., gdyż transakcje finansowe dokonywane przy jego pomocy przed tym terminem nie będą przeprowadzane.

Dodatkowe informacje związane z systemem DarsGo można uzyskać na infolinii DARS pod nr tel. +386 1 518 8 350, pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na stronie internetowej www.darsgo.si.

Wydział konsularny Ambasady RP w Lublanie

Źródło: 
Wydział konsularny Ambasady RP w Lublanie

Odwiedź nas na facebooku

Strony internetowe dla firm transportowych

Jesteście z branży i nie macie strony www reprezentującej waszej firmy. Czas to nadrobić. Wykonujemy strony internetowe dla transportu i spedycji już od lat. Od podstawowych tzw wizytówek firm, po zaawansowane witryny z wielofunkcyjnością. Skontaktujcie się z nami i przedstawcie nam swoje potrzeby a my przygotujemy dla was projekt.

725 66 66 03