Mapy kodowe państw

Tu znajdziesz mapy kodowe państw w Europie. To podstawa pracy każdego spedytora i pracownika firmy transportowej.

 

Zakazy jazdy UE

Bądź na bieżąco z zakazami jazdy dla samochodów ciężarowych na terenie Europy.

 

 Skontaktuj się z nami

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szwecja: wyposażenie zimowe ciężarówek.

 Wszystkie pojazdy poniżej lub równe 3,5 t dmc powinny być wyposażone w opony zimowe w okresie pomiędzy 1 grudnia a 31 marca, kiedy pojawiają się na drogach warunki zimowe (lód, śnieg, błoto pośniegowe, szron na drodze). Minimalna głębokość bieżnika powinna wynosić 3 mm. Jeśli pojazd ciągnie przyczepę, te same zasady dotyczą przyczepy.

Również każdego roku, dla warunków drogowych wymienionych powyżej, pomiędzy 1 grudnia i 31 marca, dla pojazdów powyżej 3,5 t dmc  wprowadzono obowiązek wyposażenia osi napędowych pojazdu w opony zimowe  , minimalna głębokość bieżnika opon w pojeździe silnikowym wynosi 5 mm. Opony przyczepy powinny mieć głębokość bieżnika nie mniej niż 1,6 mm.

Wszystkie te wymogi mają zastosowanie również do pojazdów nie zarejestrowanych w Szwecji, ale poruszających się po tamtejszych drogach.

Opony zimowe muszą być odpowiednio oznakowane symbolami : M+S, M-S, M.S., M&S, MS lub ,,Mud and Snow".

Użytkowanie opon z kolcami jest dozwolone od 1 października do 15 kwietnia  oraz wtedy, gdy pojawiają się na drodze warunki zimowe.

Natomiast na wyposażeniu pojazdów poruszających się po drogach w Szwecji nie muszą znajdować się łańcuchy przeciwślizgowe.

 

 


Odwiedź nas na facebooku

Strony internetowe dla firm transportowych

Jesteście z branży i nie macie strony www reprezentującej waszej firmy. Czas to nadrobić. Wykonujemy strony internetowe dla transportu i spedycji już od lat. Od podstawowych tzw wizytówek firm, po zaawansowane witryny z wielofunkcyjnością. Skontaktujcie się z nami i przedstawcie nam swoje potrzeby a my przygotujemy dla was projekt.

725 66 66 03