Mapy kodowe państw

Tu znajdziesz mapy kodowe państw w Europie. To podstawa pracy każdego spedytora i pracownika firmy transportowej.

 

Zakazy jazdy UE

Bądź na bieżąco z zakazami jazdy dla samochodów ciężarowych na terenie Europy.

 

 Skontaktuj się z nami

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak dokonać opłaty za przejazd przez lub po Szwajcarii ?

 

Główną opłatą, jaką musi ponieść przewoźnik, to podatek drogowy LSVA. Dotyczy on wszystkich pojazdów ciężarowych i naczep o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Z opłaty tej zwolnione są natomiast pojazdy, które pokonują trasę transportową tranzytem kolejowym.
Wysokość opłaty zależy od ciężaru, przejechanych kilometrów oraz klasy emisji spalin. Tabelę opłat oraz inne informacje na ich temat można znaleźć tutaj.

 

Procedura opłat za przejazd


Przy pierwszym wjeździe samochodu do Szwajcarii należy zarejestrować się w punkcie celnym. Po wypełnieniu specjalnego formularza, kierowca otrzyma bezpłatną kartę identyfikacyjną (ID card) z danymi pojazdu.

ID card Szwajcaria

Następnie, przy każdym przekraczaniu szwajcarskiej granicy, kartę tę należy umieścić w terminalu LSVA, wprowadzając następujące dane:

  • stan licznika pojazdu,
  • ciężar,
  • trasę przejazdu,
  • formę płatności – karta płatnicza, karta paliwowa lub gotówka

Automat do opłat za przejaz przez Szwajcarię
Po wypełnieniu powyższych danych zostanie wydrukowane potwierdzenie który należy zachować do kontroli.
Ważne: podpisany druk należy oddać przy wyjeździe z terytorium Szwajcarii celnikowi.

Nie oddałem kilometrówki na wyjeździe ze Szwajcarii


Co kiedy zapomni kierowca oddać druk za przejazd autostradą w Szwajcarii ?
Kilkakrotnie mieliśmy już przypadek takiego zapominalstwa dlatego takie zdarzenia były dla nas inspiracją do napisania tego artykułu. Najważniejszą rzeczą jest załatwić sprawę jak najszybciej. Nie oddanie powyższego druku celnikowi, w przypadku wykrycia będzie traktowane jako próba oszustwa. Najlepiej jest wysłać faksem / mailem powyższy druk i skorzystać z tabeli zamieszczonej poniżej.


Schamat organizacyjny LSVA w Szwajcarii


Przedstawia on schemat organizacyjny osób odpowiedzialnych za LSVA w Szwajcarii. Podzieleni są oni według kantonów. Należy odnaleźć właściwą osobę i po kontakcie telefonicznym przesłać mailem "kilometrówkę". Resztę dokona urzędnik.

Mamy nadzieję ze powyższy opis uchroni Państwa przed kłopotami. Będziemy wdzięczni za polubienie naszej strony na Facebooku lub dodania nam plusika w Google plus.

Redakcja biznesilogistyka.pl


Odwiedź nas na facebooku

Strony internetowe dla firm transportowych

Jesteście z branży i nie macie strony www reprezentującej waszej firmy. Czas to nadrobić. Wykonujemy strony internetowe dla transportu i spedycji już od lat. Od podstawowych tzw wizytówek firm, po zaawansowane witryny z wielofunkcyjnością. Skontaktujcie się z nami i przedstawcie nam swoje potrzeby a my przygotujemy dla was projekt.

725 66 66 03