Mapy kodowe państw

Tu znajdziesz mapy kodowe państw w Europie. To podstawa pracy każdego spedytora i pracownika firmy transportowej.

 

Zakazy jazdy UE

Bądź na bieżąco z zakazami jazdy dla samochodów ciężarowych na terenie Europy.

 

 Skontaktuj się w sprawie reklamy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Myto w Czechach - nowe boxy, nowe zasady od 1 grudnia 2019


CZECHY

Od 1 grudnia 2019 r. wprowadzamy w Republice Czeskiej nowy elektroniczny system poboru opłat drogowych dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Aby przejście do nowego systemu było jak najłatwiejsze, przesyłamy wszystkie ważne informacje.

DLACZEGO SYSTEM ULEGA ZMIANIE

  1. Nowy system rejestruje położenie pojazdów według technologii satelitarnej. Ze względu na rozbudowę sieci drogowej i wzrost natężenia ruchu jest znacznie bardziej efektywniejszy niż istniejący system bramek.

  2. Ze względu na niższe koszty operacyjne systemu większość zebranych opłat za przejazd zostanie przeznaczona na rozwój infrastruktury drogowej w Czechach.

  3. Wraz z nowym systemem Republika Czeska przygotowuje się także do wstąpienia do jednolitego europejskiego systemu poboru opiat drogowych.

CO OZNACZA ZMIANA DLA CIEBIE

Ponieważ system uzyskuje dane za pośrednictwem nawigacji satelitarnej, należy do 1 grudnia wymienić we wszystkich swoich pojazdach istniejącą jednostkę pokładową na nową. W zakresie obowiązku płacenia opłat drogowych za pośrednictwem nowego systemu nic się nie zmienia, opiaty drogowe w dalszym ciągu obowiązują dla pojazdów o masie powyżej 3,5 tony na odcinkach określonych w dekrecie według stawek określonych w rozporządzeniu rządu.

Możesz zarejestrować się w systemie już od 22 września, unikając niepotrzebnego stresu i kolejek w punktach obsługi klienta. Po pomyślnej rejestracji otrzymasz jako użytkownik pojazdu urządzenie elektroniczne (jednostkę pokładową) i zainstalujesz je w pojeździe podlegającym opiacie najpóźniej do 1 grudnia 2019 r.

W JAKI SPOSÓB MOŻNA SIĘ ZAREJESTROWAĆ

Online lub w najbliższym punkcie obsługi klienta. Procedurę rejestracji online oraz listę punktów sprzedaży można znaleźć na stronie: www.mytocz.eu.

W JAKI SPOSÓB NALEŻY UISZCZAĆ OPŁATY DROGOWE

Opłata za przejazd będzie odbywać się tak jak dotychczas - w trybie przedpłaty lub w trybie opiaty abonamentowej. Można płacić tylko w CZK, gotówką, przelewem bankowym, a także kartami płatniczymi lub kartami paliwowymi wydawców wymienionych na stronie www.mytocz.eu. Wybierz metodę płatności przed rejestracją pojazdu w elektronicznym systemie poboru opłat drogowych.

Po odbiorze urządzenia elektronicznego musisz je zainstalować do 1 grudnia w pojazdach powyżej 3,5 tony. Od 1 grudnia 2019 r. nowa jednostka pokładowa automatycznie rozpoczyna pobór środków. Do tego terminu istnieje obowiązek korzystania w pojazdach z urządzenia elektronicznego obecnego operatora systemu, ale nie istnieje ryzyko podwójnego uiszczania opłat za przejazd płatnymi odcinkami dróg.

W przypadku, gdy po 30 listopada 2019 r. nie będziesz posiadał zainstalowanych w swoich pojazdach nowych jednostek pokładowych, możesz zostać ukarany mandatem. Kontrolę i pobór opiat wykonuje operator systemu we współpracy z administracją celną.

Jeśli potrzebujesz pomocy w procesie rejestracji - skontaktuj się z nami +48 725 66 66 03


Biznesilogistyka.pl

Żródło : www.mytocz.eu

 


Odwiedź nas na facebooku

Strony internetowe dla firm transportowych

Jesteście z branży i nie macie strony www reprezentującej waszej firmy. Czas to nadrobić. Wykonujemy strony internetowe dla transportu i spedycji już od lat. Od podstawowych tzw wizytówek firm, po zaawansowane witryny z wielofunkcyjnością. Skontaktujcie się z nami i przedstawcie nam swoje potrzeby a my przygotujemy dla was projekt.

725 66 66 03