Mapy kodowe państw

Tu znajdziesz mapy kodowe państw w Europie. To podstawa pracy każdego spedytora i pracownika firmy transportowej.

 

Zakazy jazdy UE

Bądź na bieżąco z zakazami jazdy dla samochodów ciężarowych na terenie Europy.

 

 Skontaktuj się z nami

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nowe przepisy w Hiszpanii – przymusowe holowanie od 01.07.2021

TUTAJ jest LINK do źródła ustawy: BOE-A-2021-4194.pdf

BEZPŁATNA POMOC DROGOWA NA MIEJSCU NA DROGACH PUBLICZNYCH W HISZPANIi NIE JEST JUŻ DOZWOLONA!

Nowe prawo weszło w życie w Hiszpanii z dniem 1 lipca 2021 r. Zgodnie z ustawą od tego dnia zabrania się wykonywania bezpłatnej pomocy drogowej i/lub naprawy na miejscu na WSZYSTKICH drogach publicznych.

Tylko niektóre firmy, głównie certyfikowane firmy holownicze i zajmujące się pomocą powypadkową, zwane „Operadores de Auxilio”, mogą być kontaktowane w nagłych wypadkach i/lub awariach.

Prawo mówi, że tylko te firmy mogą przeprowadzać naprawy na miejscu, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy naprawy na miejscu są szybsze niż usunięcie pojazdu z drogi (a więc tylko drobne rzeczy, takie jak np. pomoc w zapaleniu silnika).

Oznacza to, że większość uszkodzonych pojazdów będzie holowana z miejsca postoju pojazdu do warsztatu.

Należy pamiętać, że drogi publiczne są to autostrady, drogi krajowe, drogi wiejskie, ale także drogi w miastach i miasteczkach!

Jeśli pojazd znajduje się na terenie prywatnym (np. parkingi na terenie firm itp.), „zwykła” pomoc w razie awarii jest oczywiście możliwa i dozwolona.

Andrzej Antoni Adamczyk
Tel.: +43 1 972 30 15
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odwiedź nas na facebooku

Strony internetowe dla firm transportowych

Jesteście z branży i nie macie strony www reprezentującej waszej firmy. Czas to nadrobić. Wykonujemy strony internetowe dla transportu i spedycji już od lat. Od podstawowych tzw wizytówek firm, po zaawansowane witryny z wielofunkcyjnością. Skontaktujcie się z nami i przedstawcie nam swoje potrzeby a my przygotujemy dla was projekt.

725 66 66 03