Mapy kodowe państw

Tu znajdziesz mapy kodowe państw w Europie. To podstawa pracy każdego spedytora i pracownika firmy transportowej.

 

Zakazy jazdy UE

Bądź na bieżąco z zakazami jazdy dla samochodów ciężarowych na terenie Europy.

 

 Skontaktuj się z nami

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Węzeł Szczecin Dąbie (Tczewska) na autostradzie A6 oddany do ruchu

 

Węzeł Szczecin Dąbie (Tczewska) dzisiaj został oddany ruchu. Jest to nowe połączenie prawobrzeżnych dzielnic Szczecina i terenów inwestycyjnych z autostradą A6. W ramach prowadzonych prac powstał węzeł typu pół koniczyna z dwoma wiaduktami nad autostradą, oraz przebudowano w 2 etapach wykonany z poniemieckich płyt betonowych odcinek autostrady o długości 2,7 km. Zadanie realizowano w porozumieniu z Miastem Szczecin, które wykonywało drogę stanowiącą dojazd do węzła.

 

Dzisiaj, 17.06.2014 r. od godziny 14.15 kierowcy mogą korzystać z węzła Szczecin Dąbie (Tczewska) na autostradzie A6, który łączy z autostradą dzielnice Szczecina Dąbie i Wielgowo. Jest to inwestycja powiązana z realizowaną przez Miasto Szczecin budową ulicy Nowoprzestrzennej stanowiącej dojazd do węzła oraz połączenie z terenami inwestycyjnymi Trzebusz – Dunikowo. Oddanie do ruchu tej inwestycji oznacza również zmiany w układzie komunikacyjnym - wjazd od strony miejscowości Wielgowo na węzeł Rzęśnica zostanie zamknięty, a łącznica na węźle Rzęśnica w kierunku Świnoujścia zostanie poszerzona do dwóch pasów ruchu.

 

W drugim etapie do końca lipca planowane jest zamknięcie skrzyżowania drogi S3 z ulicą Goleniowską, a do końca września wykonanie pasa włączenia na węźle Rzęśnica od strony DW 142 w kierunku na Szczecin. Dzięki temu przejazd przez odcinek, na którym często tworzą się korki w okresie wakacyjnym będzie płynniejszy i bezpieczniejszy. Budowa węzła rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku.

 

W ramach realizowanych prac został wyburzony wiadukt w ciągu ulicy Tczewskiej i w jego miejsce powstały dwa wiadukty nowego węzła. Wybudowano łącznicę węzła, powstała ścieżka rowerowa w jego obrębie, przebudowano również w 2 etapach wykonany z pochodzących z lata 30 ubiegłego wieku płyt betonowych odcinek autostrady A6 długości około 2,7 kilometra. Prace kosztowały około 38 milionów złotych, w tym sam węzeł około 17 mln.


źródło: GDDKiA


Odwiedź nas na facebooku

Strony internetowe dla firm transportowych

Jesteście z branży i nie macie strony www reprezentującej waszej firmy. Czas to nadrobić. Wykonujemy strony internetowe dla transportu i spedycji już od lat. Od podstawowych tzw wizytówek firm, po zaawansowane witryny z wielofunkcyjnością. Skontaktujcie się z nami i przedstawcie nam swoje potrzeby a my przygotujemy dla was projekt.

725 66 66 03